Poznajmy się!

Jesteśmy firmą rodzinną, której filarami są relacje, wzajemne zaufanie, współpraca i wsparcie.

Razem dążymy do nieustannego rozwoju.

Przez różnorodność naszych wspólnych doświadczeń uczymy się na trudnościach, wyciągamy wnioski i razem ze wszystkimi bliskimi naszej firmie współtworzymy społeczność. Dążymy do nieustannego budowania atmosfery otwartości, przyjaźni i poczucia bezpieczeństwa. Od początku funkcjonowania naszej firmy dokładamy wszelkich starań by jakość naszych usług stale się podnosiła mając na uwadze potrzeby i sugestie naszych klientów.

Kursy

Jak zaczynaliśmy?

Rodzina Pilchów rozpoczęła prowadzenie kursów języka angielskiego we wrześniu 1996r. Gabriela i Piotr Pilch postanowili stworzyć kursy językowe, które będą w pełni dostosowane do potrzeb zarazem najmłodszych jak i dorosłych kursantów. Bazując na swojej wiedzy oraz doświadczeniu od samego początku dokładali wszelkich starań, by atmosfera na zajęciach była ciepła wręcz rodzinna, a przekazywana wiedza rzetelna. 1 września 1996 r. szkoła liczyła 12 kursantów – obecnie kilkaset. Na początku były prowadzone tylko i wyłącznie kursy języka angielskiego, natomiast wychodząc na przeciw potrzebom uczniów od 2009 r. na stałe w ofercie pojawił się kurs języka niemieckiego, a w 2014r. języka hiszpańskiego. Gabriela Pilch będąc założycielem szkoły, a także jej wieloletnim nauczycielem, nieustannie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z całym zespołem naszej firmy, który na przestrzeni lat zmieniał się i ewoluował, a obecnie liczy około 20 osób.

Co jest dla nas ważne?

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam nie tylko czerpać wiedzę jak kształcić kursantów na różnym poziomie wiekowym i językowym, ale również umożliwia nieustanny rozwój oraz łączenie tradycyjnych metod nauczania z nowymi technologiami. Wiemy, że niezwykle istotnym czynnikiem kształcenia jest osoba nauczyciela, stąd dokładamy wszelkich starań by nasi lektorzy byli wykwalifikowani, posiadali pasję, a także rozumieli swoją istotną rolę w procesie nauczania. Lektorzy uczą, towarzyszą i wspierają. Wspólnie dążymy do tego, by nasze zajęcia były zarówno efektywnym czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, ale także budowania relacji i zawiązywania nowych znajomości. Chcemy nieustannie wspierać naszych kursantów i pomagać im przełamywać wszelkie bariery językowe. Jesteśmy otwarci na różnorodne metody nauczania mając świadomość, iż każdy, a zwłaszcza dzieci, poznaje i odkrywa nieznane w sposób muli-sensoryczny. Bazując na naturalnej zdolności uczenia się zajęcia językowe prowadzimy w sposób twórczy, praktyczny czasem niekonwencjonalny.

Nasze wartości:

Nieustanny rozwój

Doświadczenie

Obozy

Jak zaczynaliśmy?

Nasze doświadczenie wynika z wieloletnich wyjazdów na kolonie organizowane we współpracy ze świetlicą środowiskową przy parafii św. Barbary w Katowicach-Giszowcu. Od 2007 r. samodzielnie organizujemy obozy językowe, na których staramy się łączyć naukę z aktywnym wypoczynkiem w atrakcyjnych zakątkach naszego kraju i Europy. Dążymy do wplatania języka obcego do codzienności obozowej, by udoskonalać umiejętności rozmowy, budować pewność siebie w porozumiewaniu się z innymi, a także trenować poprawność mówienia naszych uczestników. Każdego roku aktywnie spędzamy czas z około 250 uczestnikami obozów zarówno zimowych, jak i letnich. Oferta naszych obozów na przestrzeni lat zmienia się ze względu na miejsca, które odwiedzamy, rodzaje aktywności podejmowane w czasie wyjazdów oraz wiek uczestników.

Co jest dla nas ważne?

Wyjazdy obozowe, ze względu na swój wyjątkowy charakter, mają na celu poznanie i zrozumienie innych osób. Nieustannie dążymy do stworzenia swoistej, wręcz rodzinnej atmosfery w czasie każdego naszego wyjazdu dbając o każdego indywidualnie. Aktywny i wartościowy czas ciągłego odkrywania i doświadczania chcemy maksymalnie wykorzystać na dobrej zabawie i poszerzaniu horyzontów. Każdy obóz jest niepowtarzalny i wyjątkowy, zarówno dzięki grupie ludzi, którzy go współtworzą, ale również ze względu na różnorodność atrakcji sportowych, muzycznych, plastycznych, tanecznych i innych. Podczas wyjazdów próbowaliśmy już: moutainboarding, jazdę konną, windsurfing, taniec nowoczesny i towarzyski, aerobik, zumbę, jazdę na nartach i snowboardzie, samoobronę i wiele innych. Niebagatelną rolę w czasie naszych wyjazdów odgrywa zapał, pomysłowość i zaangażowanie profesjonalnie przygotowanej i doświadczonej kadry.

Nasze wartości:

Bycie razem

Wzajemne ubogacanie się

Odkrywanie talentów

Nasz zespół

Nasi doświadczeni specjaliści zadbają o dobrą atmosferę i oczekiwane rezultaty!

Nasz zespół tworzą ludzie obdarzeni wyjątkową osobowością. Zarówno kadra organizacyjna, lektorska a także wychowawcy i instruktorzy kolonijni są zgraną grupą osób, a każda z nich wprowadza do firmy szczególną wartość. Są to dyplomowani lektorzy z wiedzą, profesjonalnym podejściem i wieloletnim doświadczeniem. Pełni pasji i zaangażowania z troską oraz wyrozumiałością starają się przekazywać wiedzę w sposób kreatywny, dbając o wszechstronny rozwój umiejętności językowych. Proces organizacji zarówno bieżącego funkcjonowania szkoły językowej, jak i przygotowania wyjazdów dla dzieci i młodzieży wymaga niezwykle skrupulatnych umiejętności planowania, które posiada nasz zespół do spraw organizacji. Wychowawcy i instruktorzy to specjaliści, którzy z zamiłowaniem i pasją sprawują opiekę nad uczestnikami obozów.